Uroda

NeoNail Mono – lepszy od hybrydy?

15 listopada, 2016

Żyjemy szybciej, jak się okazuje każda zaoszczędzona minuta dla wielu z nas ma znaczenie. I tak powstały lakiery UV MONO – wystarczą tylko 2 warstwy zamiast 4. Proces zdejmowania jest również bardziej ekspresowy. A jak jest z trwałością? Przeczytajcie moją opinię po 2 tygodniach stosowania.

Żeby zastosować NeoNail Mono UV 3 in 1 lack potrzebujemy jedynie buteleczki z kolorem, cleanera którym przemyjemy paznokcie przed zabiegiem, aby się dłużej trzymały i lampy UV/ led. Na czyste, odtłuszczone paznokcie aplikujemy 2 warstwy i każdą z nich utwardzamy zgodnie z instrukcją producenta – zależy jaką masz lampę, o jakiej mocy. I tutaj jest haczyk ponieważ Mono utwardzało się w mojej lampie dłużej niż warstwa hybrydy. Dla porównania – hybrydzie zazwyczaj wystarczy 30 s w lampie 36 W (12 W CCFL+ 24 W LED), a Mono potrzebuje w mojej lampie aż 90 s do pełnego utwardzenia.  Tak więc zaoszczędzony czas w zasadzie jest znikomy.

Po nałożeniu 2 warstw paznokcie są błyszczące i suche (nie przemywamy cleanerem, nie mają klejącej warstwy!), od razu możemy zająć się swoimi sprawami. Lakier, który kupiłam to NeoNail Mono Perfect Red to klasyczna piękna czerwień, dobrze kryjąca. Już po kilku dniach zauważyłam, że staje się bardziej matowy a końcówki delikatnie się ścierają. Raz delikatnie uderzyłam środkowym palcem i odpadł mi kawałek zewnętrznej warstwy paznokcia razem z lakierem, co przy hybrydzie się nie zdarza – grubsza warstwa dla moich delikatnych paznokci jest zdecydowanie pożądana. Spiłowałam, domalowałam, utwardziłam i wszystko się trzymało do czasu aż postanowiłam ściągnąć Mono z paznokci. Ściąganie przeprowadziłam dokładnie w ten sam sposób jak przy hybrydzie – przyłożyłam do paznokci płatki nasączone acetonem i zawinęłam folią aluminiową. Lakier bardzo szybko uległ rozpuszczeniu i nie było żadnego problemu z zeskrobaniem resztek. Jedynie paznokcie były lekko odbarwione, co udało się usunąć delikatnym bloczkiem polerskim.

Ogólne wrażenia są dość dobre – lakier trzymał się długo, ściągnęłam go po 2 tygodniach kiedy miałam odrost. Mimo wszystko po zmyciu końcówki paznokci były lekko obtłuczone i zmaltretowane, czyli lakier nie zabezpieczył dostatecznie moich delikatnych paznokci.

Mono przetestowałam również na stopach, myślałam że tam się sprawdzi idealnie. Niestety obecnie mamy sezon na kryte buty i szybko (3-4 dni) starł się z brzegów paznokci, pomimo że mam maksymalnie skrócone.

Przejdźmy do sedna. Czy polecam NeoNail Mono?

Lakiery NeoNail Mono są dla mnie półśrodkiem. Zaoszczędzony czas według moich wyliczeń to w granicach 2 minut przy nakładaniu i utwardzaniu oraz 10 przy zdejmowaniu. Jak widzicie szału nie ma 🙂 Jeśli masz słabe paznokcie bądź wykonujesz dużo prac, szybko zauważysz widoczne zużycie materiału i starte końcówki. Nie lubię półśrodków, dlatego dalej pozostanę wierna tradycyjnym lakierom hybrydowym.

Mimo wszystko produkt przetrwał próbę czasu, ponieważ trzymał się tak jak obiecuje producent (7-14 dni) i nie wyglądał źle po dwóch tygodniach, co możecie zobaczyć poniżej. Jeśli jednak masz porównanie z hybrydą, dostrzeżesz tę różnicę w jakości.

 

Zdjęcia zrobione 3 dzień po nałożeniu – jeszcze stan idealny:

neonail mono uv 3in1 lack

 

Po 14 dniach:

lakier-hybrydowy-po-2-tygodniach-neonail-mono-uv-3in1-lack-2

lakier-hybrydowy-po-2-tygodniach-neonail-mono-uv-3in1-lack-4

lakier-hybrydowy-po-2-tygodniach-neonail-mono-uv-3in1-lack-5