Uroda

Jak wzmocnić włosy po zimie? Recenzja kosmetyków Rigenforte

Marzec 6, 2017

Odkąd zdecydowałam się zapuszczać włosy, zwracam szczególną uwagę na ich pielęgnację. Niestety od czasu do czasu dopada mnie włosowy kryzys i zaczynają wypadać jak szalone. Zazwyczaj jest to związane z wiosennym i jesiennym osłabieniem organizmu. Wtedy zmieniam pielęgnację na bardziej profesjonalną, która szybko skupi się na zahamowaniu wypadania włosów. Tym razem z pomocą przyszedł zestaw kosmetyków Rigenforte, który składa się z trzech elementów: szamponu, ampułek i suplementu diety w formie kapsułek.

 

Zestawu używam od miesiąca, ale pierwsze efekty zauważyłam już po tygodniu, co mnie znacznie uspokoiło, bo jak wiadomo – im dłużej czekamy na efekt, tym więcej włosów wypada. Na szczęście u mnie zadziałał natychmiastowo. Teraz, miesiąc od rozpoczęcia kuracji – wypada mi niewielka ilość włosów, w granicach normy. Kryzys został zażegnany. Dlatego, jeśli masz problem z osłabionymi, wypadającymi po zimie włosami – ten zestaw będzie idealny. I jak na świetne działanie bardzo rozsądny cenowo, ponieważ cała kuracja obecnie kosztuje tylko 120 zł. Jak za tą jakość i działanie – zdecydowanie warto!

 

 

Rigenforte Szampon Wzmacniający to produkt zapobiegający wypadaniu włosów. Zapewnia wzrost objętości, wzmocnienie barwy i nawilżenie włókien włosów zniszczonych. Zawiera Biotinax, pantenol, diaminopirymidynę, kofeinę i olej arganowy. Jego działanie jest delikatne, ale skuteczne. Dobrze się pieni, oczyszcza, ładnie pachnie. Zostawia uczucie świeżości i lekkości. Świetnie współpracuje z różnymi kosmetykami, więc możemy nadal używać swojej ulubionej maski czy odżywki. Włosy są miękkie w dotyku, zdrowe i lśniące. Co ważne, nie wypłukuje też farby z włosów. Spełnia też swoją najważniejszą funkcję – hamuje nadmierne wypadanie włosów.

 

 

Kolejny produkt z zestawu, który stosowałam to Rigenforte Retard, czyli suplement diety w formie kapsułek. Utrzymuje w dobrym stanie włosy i paznokcie. Zwalcza szkodliwe objawy działania wolnych rodników. Zawiera między innymi Biotinax, cynk, miedź. selen, witaminę E i B6. Suplement jest idealny jako wsparcie od wewnątrz, zwłaszcza w momencie kiedy organizm jest osłabiony. Kapsułki są łatwe do połykania. Biorę codziennie rano jedną z nich, opakowanie wystarcza na miesiąc stosowania. Co ciekawe, jedna kapsułka Retard zawiera 4 tabletki. Dzięki nowej opatentowanej technologii ESI® uwalnianie związków odbywa się w sposób opóźniony i zróżnicowany. Umożliwia to stopniowe i całkowite wykorzystywanie przez organizm substancji odżywczych zawartych w preparacie.

 

 

Ostatnim elementem kuracji są Ampułki Rigenforte do stosowania na skórę głowy. Zapobiegają przerzedzaniu się włosów, wzmacniają cebulki i wspomagają fizjologiczną czynność skóry głowy. Zawierają Biotinax, kofeinę, pantenol, diaminopirymidynę, witaminy E i F oraz komórki macierzyste. Ampułki stanowią integralną część terapii Rigenforte, wzbogacone są substancjami odżywczymi, tonizującymi, wzmacniającymi włosy i ich cebulki. Zapobiegają okresowemu wypadaniu włosów. Stosowanie ampułek Rigenforte, oraz masaż skóry głowy zapobiegają przerzedzaniu się włosów i wspomagają fizjologiczną czynność skóry.

Produkt zamknięty jest w wygodnych buteleczkach, dzięki czemu możemy je stosować bez obaw że użyjemy za dużo lub za mało produktu. Łatwo dozować i rozprowadzać po całej skórze. Po zastosowaniu ampułek skóra jest świeża, dają one lekkie uczucie chłodu. Co ważne, ampułki nie obciążają włosów i pozostawiają na nich przyjemny zapach.

 

 

Podsumowując – cała kuracja okazała się na tyle skuteczna, że na pewno będę do niej wracać w razie potrzeby. Jeśli masz problem z nadmiernym osłabieniem i wypadaniem włosów, koniecznie wypróbuj powyższe produkty! Mam nadzieję, że będziesz zadowolona tak samo jak ja 🙂