Moda

Kapelusz czy czapka?

Grudzień 5, 2017
kapelusz czy czapka

Dzisiejsza stylizacja jest bardzo prosta i niewyszukana, bo ostatnio kupuję coraz mniej szalonych rzeczy (to chyba starość ;)). Często stawiam na klasyczne kroje, ale nie wyrzekam się kolorów. To jeden z moich zestawów „pewniaków” na co dzień. Dajcie znać co o nim sądzicie i czy wolicie wersję z czapką czy może kapeluszem?

Kapelusz czy czapka?

Kiedy szykuje się dłuższy spacer, zazwyczaj wybieram czapkę – jest cieplejsza ponieważ lepiej przylega do głowy, zasłaniając również uszy. W zimne dni nie może zabraknąć również ciepłego szala. Akurat te zdjęcia zrobione były jakiś czas temu, kiedy załapaliśmy się na temperaturę około 10 stopni i było, można rzec, całkiem przyjemnie. Kapelusz to idealne rozwiązanie kiedy zależy mi na bardziej eleganckim wyglądzie. Co prawda, wełna z której zrobiony jest kapelusz grzeje, ale nie zakrywa uszu, więc jeśli temperatura spada poniżej zera zawsze wybieram cieplejszą opcję, czyli czapkę.

Tegoroczna jesień, może i nie jest najpiękniejsza, ale jest w miarę łaskawa, dlatego postanowiłam kupić dość cienki (ale z wełną w składzie!) oversize’owy płaszcz , który świetnie się sprawdza do grubego swetra (czy też marynarki) w cieplejsze dni. Brakowało mi takiego ubrania bo pod dopasowane płaszcze niekiedy miałam problem z wciśnięciem moich oversize’owych swetrów. Wracając do płaszcza, było kilka wersji kolorystycznych, ale najbardziej zauroczył mnie ten szaroniebieski odcień – jest taki nieoczywisty. Posiadanie wielu kolorów w szafie bywa problematyczne, bo nie wszystko później łatwo do siebie dopasować. Ale co ja na to poradzę, że kocham kolorowe ubrania? 🙂 Dlatego w garderobie nie może zabraknąć tych neutralnych ubrań, takich jak czarne spodnie czy jasny sweter bez żadnych nadruków czy aplikacji.

 

kapelusz czy czapka

Spodnie Levis, Płaszcz Benetton i Torebka Gino Rossi (Designer Outlet Gdańsk),

Sweter befree, Buty Wojas, Kapelusz TK Maxx, czapka Biandalf