Moda

Rowerem przez miasto: wygodnie i kobieco

Kwiecień 27, 2018
w sukience na rower

Niezmiernie się cieszę, że słoneczna pogoda zawitała do nas na dobre. Dzięki niej mogłam nareszcie rozpocząć sezon rowerowy. Wiem, że niektórzy z Was jeżdżą tym środkiem lokomocji przez cały rok i ja to bardzo szanuję. Ja jednak lubię kiedy jest ciepło!

Zamiast legginsów i bluzy – załóż sukienkę

Dawniej moim strojem na rower były zawsze legginsy i bluza, choć nie ma w tym nic złego, czasami lubię się ubrać bardziej kobieco, szczególnie kiedy jadę na spotkanie ze znajomymi. Zwłaszcza, że w sezonie rower jest niekiedy lepszym środkiem lokomocji niż samochód. Ostatnio w weekend w Sopocie, szukaliśmy miejsca parkingowego przez godzinę, do parkingów ustawiały się nawet kolejki. Zważając, że trasa z Gdyni do Sopotu ma ścieżki rowerowe, ten środek transportu w sezonie wydaje się być idealny!

 


Sukienka na rower, ale jak?

Jak się okazuje sukienka na rower nie jest żadną przeszkodą, zwłaszcza jak ma odpowiednią długość. Model, który mam na sobie to klasyk ze sklepu By Insomnia. Sukienka,, kiedy ją noszę, jest lekko podsunięta do góry, zbluzowana, a gdy siadam na rower maksymalnie ją zsuwam na dół, aby podczas jazdy czuć się komfortowo. Do tego dobrałam nietuzinkowy płaszczyk – kurtkę, bo jak wiadomo, pogoda wciąż bywa kapryśna, a nad morzem dodatkowo zawsze wieje wiatr. Apaszka również na rower jest niezbędna – chroni szyję przed wiatrem.

Jeśli chodzi o dodatki, na rower zawsze zabieram niewielki plecak, żeby najważniejsze rzeczy mieć przy sobie (portfel, telefon). W koszu zazwyczaj ląduje butelka z wodą i przekąski, czyli coś co lubię mieć pod ręką. No i tym razem dodatkowo transportowałam bukiet tulipanów – też się da, tylko trzeba uważać na krawężniki 🙂

 

 

Wszystkie rzeczy widoczne na zdjęciach (poza rowerem 😉 ) pochodzą ze sklepów znajdujących się w Designer Outlet Gdańsk. Jeśli nie lubicie przepłacać, to zachęcam Was do zakupów właśnie tam (na  rabaty od -30 do -70% możecie liczyć zawsze). A dodatkowo w dniach 7-12 maja będą specjalne zniżki na kategorie sport i outdoor, także świetna okazja aby zaopatrzyć się w nowe rzeczy w jeszcze niższej cenie. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziecie na stronie internetowej.

 

Kurtka Vero Moda | Sukienka By Insomnia | Buty Reebok | Plecak i okulary Guess | Apaszka Only